Audiobooki

Możesz nam zlecić nagranie audiobooków. Zarówno tych nagranych jednym głosem, jak i z podziałem na role. Nasz bank głosów gości wielu lektorów - aktorów. Służymy również komponowaną muzyką jak i efektami.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt.

——————————————————————————————————

Audiobook to książka mówiona - nagranie dźwiękowe zawierające odczytany przez lektora tekst publikacji książkowej; zwykle zapisane na kasecie magnetofonowej lub płycie kompaktowej (w formacie audio lub np. MP3). Często spotykane jest też angielskie określenie audiobook.

W Stanach Zjednoczonych i państwach Europy Zachodniej zainteresowanie książkami mówionymi od lat stale rośnie. Świadczy o tym nie tylko wartość rynku audiobooków, ale także istnienie projektów takich jak Librivox, które na zasadzie wolontariatu przygotowują nagrania książek z domeny publicznej.

atuty:

* Pozwalają wykorzystać każdą chwilę. Możesz ich słuchać w drodze do domu lub pracy, w autobusie, tramwaju, podczas jazdy samochodem, albo stojąc w kolejce, a także… podczas pracy.
* Odtwarzacz mp3, płyta CD/DVD, pendrive, karta pamięci, lub dysk komputera. Łatwo mogą zmienić się w przenośną półkę z książkami. Teraz książki audio możesz mieć zawsze przy sobie.
* Przyjemny głos lektora i efekty dźwiękowe to wspaniałe wrażenia podczas słuchania książek. Jeśli nie masz czasu czytać dzieciom – włącz im książkę audio.

W Polsce książki mówione na taśmach magnetofonowych nagrywano od lat sześćdziesiątych XX wieku na potrzeby czytelników Biblioteki Polskiego Związku Niewidomych (jako alternatywa dla książek pisanych pismem Braille’a). Książki do słuchania dopiero zdobywają popularność. Nowe krajowe publikacje bardzo rzadko pojawiają się wraz z odpowiednikami w wersji audio, choć np. w USA dzieje się tak z większością bestsellerów.